Ptasia Wyspa
WydarzeniaTorfowiska spełniają bardzo wazną rolę w przyrodzie.

Torfowiska to także jedne z najszybciej zanikających ekosystemów naszej strefy klimatycznej

Torfowiska a klimatZobacz Temat
Ptasia Wyspa | Inne ptaki | Sowy
Strona 10 z 3712 << < 7 8 9 10 11 12 13 > >>
Autor RE: Sowa doniczkowa - Johannesburg
admin1
Użytkownik

Postów: 12211
Data rejestracji: 27.11.10
Dodane dnia 27-11-2011 16:22
Widok z balkonu
[IMG]http://th2.bilder-hochladen.tv/aZR9J21b.jpg[/IMG]
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Sowa doniczkowa - Johannesburg
admin1
Użytkownik

Postów: 12211
Data rejestracji: 27.11.10
Dodane dnia 27-11-2011 17:39
Przygotowania
[IMG]http://th2.bilder-hochladen.tv/K1gQp5YL.jpg[/IMG]

Wyjście z parasolem
[IMG]http://th2.bilder-hochladen.tv/Qzr3DgX5.jpg[/IMG] [IMG]http://th2.bilder-hochladen.tv/21Qkl46j.jpg[/IMG]

Alan i Tracy opowiadali na pytania internautów. Widać, że Tracy kocha te sówki, z takim zaangażowaniem o nich opowiada smiley
[IMG]http://th2.bilder-hochladen.tv/ZtFx4J67.jpg[/IMG] [IMG]http://th2.bilder-hochladen.tv/h10nvSE7.jpg[/IMG]

Do zobaczenia!
[IMG]http://th2.bilder-hochladen.tv/LV2YoE6r.jpg[/IMG] [IMG]http://th2.bilder-hochladen.tv/uvEm4a60.jpg[/IMG] [IMG]http://th2.bilder-hochladen.tv/luyn4S7T.jpg[/IMG]
Edytowane przez admin1 dnia 27-11-2011 17:53
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Sowa doniczkowa - Johannesburg
Halka
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 20819
Miejscowość: Wrocław
Data rejestracji: 28.11.10
Dodane dnia 03-12-2011 08:47
Dziękujemy bardzo Bobowi z Kanady, który sporządził mapę, na której, uwiecznił fanów Sów Doniczkowych. Z "Naszej Wyspy", znalazły się tam cztery osoby . Sądzę, że nikt nie posądzi mnie o ...nieskromność, jeżeli powiem, że jesteśmy najliczniejszą grupą na tej mapie - oczywiście z Polski


[IMG]http://www.allegaleria.pl/images/8xe5w8t7hcqwzjpvjrer_thumb.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.allegaleria.pl/images/w0klzxodxn4z4u16cy8_thumb.jpg[/IMG]


...a Ty czcij, co żyje radośnie, a Ty szanuj to, co umiera...
/Jacek Kaczmarski/

[img]http://cdn-5.free-animations.co.uk/birds/images/bird_8.gif[/img]
Edytowane przez Halka dnia 03-12-2011 14:02
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Sowa doniczkowa - Johannesburg
admin1
Użytkownik

Postów: 12211
Data rejestracji: 27.11.10
Dodane dnia 07-12-2011 18:24
Z blogu Tracy Wspaniała wiadomość - PPO wygrywa Światowy Festiwal Sowy! ©POT PLANT OWL

Właśnie otrzymałam wspaniałą wiadomość!
Właśnie dowiedziałam się, że Sowa Doniczkowa zdobyła nagrodę Gray'l Lady. Jest to nagroda przyznawana się na Międzynarodowym Festiwalu Sowy, w marcu każdego roku, w Houston, w stanie Minnesota, w USA. (...)


Informacje ze strony Festiwalu:
Celem Światowego Fesiwalu Sowy jest wyrażenie publicznego uznania dla sowy i ludzi, którzy działają, aby uczynić ten świat lepszym miejscem dla sów. Każdego roku są przyznawane 3 rodzaje nagród: Lady Award Gray'l (dla sowy), Champion Award Owl (dla ludzi), i specjalna Achievement Award (dla ludzi).

Nagroda Lady Gray'l nosi nazwę od Wielkiej Sowy Szarej ( * puszczyka mszarnego, uwaga moja, nazwy łacińskiej nie podano) , która wykluła się w 1984. Dzięki opiece biologów, ta sowa, która miała umrzeć z głodu, jako najmniejsze z potomstwa, Lady Gray'l, zrobiła trwającą 21 lat karierę, związaną z życiem wielu ludzi i dająca pracownikom naukowym nowe obserwacje z życiem puszczyka mszarnego. Lady Gray'l niemal całe życie żyła i pracowała z dr Bobem Nero, zdobywając pieniądze na badania nad sowami, poprzez setki wizyt w szkołach i centrach handlowych. Dzięki Lady Gray'l wokół puszczyków mszarnych zostały rozwiane niejasności i stały się one symbolicznym ptakiem prowincji Manitoba. Lady Gray'l odeszła z tego świata 13 października 2005 roku, nagrodę ustanowiono dla uczczenia jej osiągnięć, poprzez uznanie dla innych sów idących w jej ślady.
Nagrody będą wręczone w sobotę 3 marca 2012r w czasie Międzynarodowego Festiwalu Sowy w Houston, w stanie Minnesota, USA.

Więcej informacji o festiwalu tutaj:
http://www.festivalofowls.com/worldowlhalloffame.htm
Edytowane przez admin1 dnia 10-02-2012 21:19
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Sowa doniczkowa - Johannesburg
admin1
Użytkownik

Postów: 12211
Data rejestracji: 27.11.10
Dodane dnia 17-12-2011 18:41
Z blogu Tracy 15 grudnia Obserwacja rodziny PPO ©POT PLANT OWL
19.15 czasu środkowoafrykańskiego
Czy kiedykolwiek macie dokuczliwe "uczucie", że musicie przerwać coś co robicie, i przejść do innego miejsca, czy zrobić coś innego? Mnie zdarza się to często.
Czasami pojawia się, gdy jestem w środku robienia czegoś co lubię, a "zakłócenie" mnie niepokoi. Wywiązuje się wewnętrzny monolog "Nie, chcę kontynuować " kontr-dyskutowany z " ale należy zrobić to czy tamto, teraz". Naturalnie, zadręczające "uczucie" wygrywa, i przerywam to, co robię i przechodzę dalej.
To zdarzyło się wczoraj wieczorem podczas gdy czytałam przykuwającą uwagę książkę. Ostatecznie kładę swoją książkę i 'pchana uczuciem' wchodzę na górę, i na zewnątrz, na balkon. I oto moje zadręczające 'uczucie' miało rację w sprawie znaku.
Tam była, stojąc w całej swej wspaniałej okazałości, Sowa Doniczkowa, po prawej stronie na dachu, tuż obok nas. Stojąc na balkonie, słyszałam pohukiwanie Pappy w oddali. Stałam oglądając PPO i delikatnie z nią rozmawiając. To była moja pierwsza okazja pogadać z nią o jej nagrodzie, i co to oznacza. Wydawała się słuchać mnie przez chwilę - prawdopodobnie myśląc 'co robisz na MOIM balkonie?'
Kiedy minęło 10 minut, chciałam zostawić ją w spokoju , i jeszcze raz zadręczające 'uczucie' zatrzymało mnie stojącą i patrzącą na balkonie. Gdy tylko postanowiłam pozostać na balkonie nie jedna, nie dwie, ale trzy sowy przeleciały obok mnie, za PPO z dachu i w dół, do terenów podmokłych. Pappa, Merlin i Timka przelecieli, aby powiedzieć dzień dobry.
To było magiczne obserwowanie dwóch piskląt, prowadzonych przez silnego myśliwego, ojca. One latają teraz z łatwością, i jeśli nie wiedziałabym, który jest lepszy, przypuściłabym, że widziałam lecące trzy dorosłe sowy.
Gdy tylko przelecieli obok PPO, odwróciła głowę i przyglądała się, jak latali nad terenami podmokłymi. Wkrótce potem, również poleciała z dachu na polowanie (...)

Edytowane przez admin1 dnia 10-02-2012 21:19
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Sowa doniczkowa - Johannesburg
Luka
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 3472
Miejscowość: Buczkowice
Data rejestracji: 25.06.12
Dodane dnia 18-08-2012 22:55
11 sierpnia Tracy zanotowała na blogu,że codziennie rano znajduje swój balkon zaśmiecony . Na balkonie jest rozrzucona glina. Najwyraźniej Pappa i mama, Sowa Doniczkowa, przygotowują gniazdo. To bardzo dobra wiadomość, bo można mieć nadzieję, że będziemy mogli znów oglądać sympatyczną sowią rodzinkęsmiley
Edytowane przez gersenda dnia 19-08-2012 08:09
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Sowa doniczkowa - Johannesburg
gersenda
Super Administrator

Avatar Użytkownika

Postów: 27934
Miejscowość: Sucha Beskidzka
Data rejestracji: 27.11.10
Dodane dnia 26-08-2012 22:53
Tracy napisała, na Facebooku, że Pappa, przylatuje coraz wcześniej i kręci się nieustannie w okolicy, co można poznać, po hałasie, dochodzącym z innych ptasich gniazd w ogrodzie. 22 sierpnia Africam zainstalował nową kamerkę, w tym roku jest kątowa, więc będziemy więcej widzieć. Robi się coraz cieplej i zakwitły jaśminy, co według Tracy, jest sygnałem, dla puchaczy, że trzeba pomyśleć o dzieciach. Mama, doniczkowa sowa, przytyła (tylko nie zdradźcie się, że wiecie smiley ) i bardzo mało lata w nocy. To znak, że jajka już niedługo się pojawią. Kamerka jeszcze nie działa. Puchacze jeszcze nie wybrały, w której, z dwóch doniczek, będzie gniazdo.


[img]https://images86.fotosik.pl/487/9b7cee49f5adc40dmed.jpg[/img]
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Sowa doniczkowa - Johannesburg
gersenda
Super Administrator

Avatar Użytkownika

Postów: 27934
Miejscowość: Sucha Beskidzka
Data rejestracji: 27.11.10
Dodane dnia 01-09-2012 23:27
Dziś, w pierwszym dniu afrykańskiej wiosny, Jej Wysokość wróciła do swej królewskiej doniczki. smiley

Zacznijmy od tego, że w tym roku są dwie kamerki. Są już przygotowane i ustawione, na doniczkę, którą Doniczkowa sowa wybrała w zeszłym roku. Kamerki zaczną działać, kiedy sowy wybiorą jedną, z dwóch doniczek.
Dziś rano, Tracy obudziła się o wschodzie słońca i nie zauważyła żadnych oznak bytności sów na balkonie. Po chwili, wyjrzała drugi raz i Doniczkowa Sowa, siedziała na barierce balkonu, patrząc wprost na Tracy.
Tracy szybko zrozumiała, że Mama chce usiąść w doniczce, więc schowała się. Ledwie to zrobiła, usłyszała (odgłosy) mordowania (? mordercze?) wrony, na pobliskim dachu. Wrony siedziały na krawędzi szczytu dachu, patrząc w kierunku Doniczkowej Sowy i czekając na atak.
Tracy wystawiła głowę, przez okno i starała się przestraszyć wrony, co udało się jej bardzo szybko. Potem spojrzała na sowę. Doniczkowa Sowa, rozsiadła się w doniczce, nie zważając wcale na to, że Tracy broni swojego terytorium ! Ale to jeszcze nie wszystko.
Tracy jest przekonana, że Mama wie, gdzie są kamery i mikrofony. Tracy uważa też, że Doniczkowa Sowa i Pappa, obserwowali ją i Allana, kiedy oni zastanawiali się nad ustawieniem kamer w jak najlepszej odległości i pod jak najlepszym kątem.
I jest gotowa założyć się, że wtedy, Mama usiadła, zaśmiała się do siebie i pomyślała : "Tylko poczekajcie, wszystkowiedzący ludzie !".
Ten mały "parszywiec", siedzi w doniczce, której nie obejmują kamery, nocne światło i mikrofony ! Po raz pierwszy, od 5 lat, sowa wybrała na swoje gniazdo, doniczkę ustawioną dalej. I nic się z tym nie da zrobić, oprócz przestawienia kamerek, światła i mikrofonu...smiley
Prawdopodobnie, wybrała tę doniczkę, ze względu na zwiększenie się ilości wron w okolicy. Z tej drugiej doniczki, ma na nie doskonały widok. Bardzo blisko, od doniczki, znajduje się trzcinowa ścianka, co dodatkowo stanowi ochronę przed wronami. A może chce być lepiej osłonięta, przed wiosennymi burzami ? Kto wie ?


Wiadomość pochodzi z blogu Doniczkowej Sowy : http://potplantowl.blogspot.com/


[img]https://images86.fotosik.pl/487/9b7cee49f5adc40dmed.jpg[/img]
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Sowa doniczkowa - Johannesburg
gersenda
Super Administrator

Avatar Użytkownika

Postów: 27934
Miejscowość: Sucha Beskidzka
Data rejestracji: 27.11.10
Dodane dnia 04-09-2012 23:31
Doniczkowa Sowa ma już, od wczoraj jedno jajko, w nowej doniczce. [img]http://www.allegaleria.pl/images/q1fh8gu44tujxj39l9q1.gif[/img] [img]http://www.allegaleria.pl/images/h8o2bdop5daytx0nk951.gif[/img]
Dziś około 18:10, na chwilę opuściła gniazdo i zrobiła okrążenie. Pappa, w tym czasie pohukiwał. (na wszelki wypadek)
Allan i Tracy starają się uruchomić kamerkę.

Wiadomość z Facebooka : http://www.facebook.com/pages/Pot-Plant-Owl/148721154229


[img]https://images86.fotosik.pl/487/9b7cee49f5adc40dmed.jpg[/img]
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Sowa doniczkowa - Johannesburg
Luka
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 3472
Miejscowość: Buczkowice
Data rejestracji: 25.06.12
Dodane dnia 05-09-2012 23:44
W gnieździe Sowy Doniczkowej dzisiaj o godz. 18.00 zauważono drugie Jajko. Podekscytowany Papa również pojawił się na balkonie.

Wiadomość z FB -->> http://www.facebook.com/pages/Pot-Plant-Owl/148721154229
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Sowa doniczkowa - Johannesburg
gersenda
Super Administrator

Avatar Użytkownika

Postów: 27934
Miejscowość: Sucha Beskidzka
Data rejestracji: 27.11.10
Dodane dnia 06-09-2012 10:06
Witaj, mokra Doniczkowa Sowo. [img]http://www.free4u.pl/buzki/0.gif[/img] Jak miło cię znów widzieć.
Czekaliśmy na ciebie przez cały rok. Gratulacje z okazji udanych dwóch jajeczek. [img]http://www.allegaleria.pl/images/jhndwikvevkw4s6ygdw7.gif[/img] Czekamy na trzecie.
Życzymy szczęśliwego sezonu, w nowej doniczce.


[IMG]http://th3.bilder-hochladen.tv/qHg2nEAr.jpg[/IMG] [IMG]http://th3.bilder-hochladen.tv/AIqAuDnU.jpg[/IMG]

[IMG]http://th3.bilder-hochladen.tv/R6sysZKw.jpg[/IMG] [IMG]http://th3.bilder-hochladen.tv/FQHKSzcb.jpg[/IMG][img]https://images86.fotosik.pl/487/9b7cee49f5adc40dmed.jpg[/img]
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Sowa doniczkowa - Johannesburg
gersenda
Super Administrator

Avatar Użytkownika

Postów: 27934
Miejscowość: Sucha Beskidzka
Data rejestracji: 27.11.10
Dodane dnia 06-09-2012 11:56
Jajeczek nie chciała mi pokazać. smiley No, prawie... smiley

[IMG]http://th3.bilder-hochladen.tv/xpPuA8YD.jpg[/IMG] [IMG]http://th3.bilder-hochladen.tv/axSnWJBn.jpg[/IMG][img]https://images86.fotosik.pl/487/9b7cee49f5adc40dmed.jpg[/img]
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Sowa doniczkowa - Johannesburg
Luka
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 3472
Miejscowość: Buczkowice
Data rejestracji: 25.06.12
Dodane dnia 06-09-2012 18:27
Gersendo, teraz pokazała swoje 2 cudeńkasmiley

[IMG]http://th3.bilder-hochladen.tv/3hXJxKEC.jpg[/IMG]
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Sowa doniczkowa - Johannesburg
Luka
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 3472
Miejscowość: Buczkowice
Data rejestracji: 25.06.12
Dodane dnia 07-09-2012 16:18
Mama wysiaduje jajeczka , ale czasem patrzy w kamerkę jednym okiem. Czyżby wiedziała, że ja podglądamy?smiley

[IMG]http://th3.bilder-hochladen.tv/YKyJOKeR.jpg[/IMG]
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Sowa doniczkowa - Johannesburg
Luka
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 3472
Miejscowość: Buczkowice
Data rejestracji: 25.06.12
Dodane dnia 07-09-2012 18:59
Ok. godz. 18.20 zastałam jajeczka bez mamy.

[IMG]http://th3.bilder-hochladen.tv/7tCGDfsG.jpg[/IMG]

O godzinie 18.50 mama wróciła

[IMG]http://th3.bilder-hochladen.tv/gyAHzVpr.jpg[/IMG] [IMG]http://th3.bilder-hochladen.tv/27ThqQ2i.jpg[/IMG]
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Sowa doniczkowa - Johannesburg
admin1
Użytkownik

Postów: 12211
Data rejestracji: 27.11.10
Dodane dnia 07-09-2012 21:42
Mnie też pokazała, ale tylko jedno smiley
[IMG]http://th3.bilder-hochladen.tv/qafjkyVr.jpg[/IMG]

I swoje piękne oko smiley
[IMG]http://th3.bilder-hochladen.tv/nM18Z5vX.jpg[/IMG]
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Sowa doniczkowa - Johannesburg
gersenda
Super Administrator

Avatar Użytkownika

Postów: 27934
Miejscowość: Sucha Beskidzka
Data rejestracji: 27.11.10
Dodane dnia 08-09-2012 01:01
O 00:50, Mama zrobiła sobie krótką przerwę. Nadal są dwa jajka. Podgląd nocny nie jest na razie zbyt dobry. Usunięto też datę i godzinę. smiley

[IMG]http://th3.bilder-hochladen.tv/bhGnblCe.jpg[/IMG] [IMG]http://th3.bilder-hochladen.tv/XNT3kB9F.jpg[/IMG]
[IMG]http://th3.bilder-hochladen.tv/gkOHHup5.jpg[/IMG] [IMG]http://th3.bilder-hochladen.tv/qYo8vwvX.jpg[/IMG]


[img]https://images86.fotosik.pl/487/9b7cee49f5adc40dmed.jpg[/img]
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Sowa doniczkowa - Johannesburg
Luka
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 3472
Miejscowość: Buczkowice
Data rejestracji: 25.06.12
Dodane dnia 08-09-2012 10:23
Godzina 10 rano - mama w gnieździe - doniczce, pod parasolem z liści.

[IMG]http://th3.bilder-hochladen.tv/OEJYwfCS.jpg[/IMG]
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Sowa doniczkowa - Johannesburg
admin1
Użytkownik

Postów: 12211
Data rejestracji: 27.11.10
Dodane dnia 08-09-2012 17:43
Przyłapałam mamę na konsumpcji czegoś (?) Szkoda, że zdjęcia wyszły tak niewyraźnie.
[IMG]http://th3.bilder-hochladen.tv/PRcDaErl.jpg[/IMG] [IMG]http://th3.bilder-hochladen.tv/GDN5akNK.jpg[/IMG]
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Sowa doniczkowa - Johannesburg
gersenda
Super Administrator

Avatar Użytkownika

Postów: 27934
Miejscowość: Sucha Beskidzka
Data rejestracji: 27.11.10
Dodane dnia 09-09-2012 10:47
Niestety nie wiem, czy jest trzecie jajko, ponieważ Mama, PPO, nie chciała wstać, a teraz już nie mogę podglądać.

[IMG]http://th3.bilder-hochladen.tv/mtjS15zB.jpg[/IMG] [IMG]http://th3.bilder-hochladen.tv/jPsHDXgr.jpg[/IMG]
[IMG]http://th3.bilder-hochladen.tv/4dQostVD.jpg[/IMG] [IMG]http://th3.bilder-hochladen.tv/46YOU2nh.jpg[/IMG]


[img]https://images86.fotosik.pl/487/9b7cee49f5adc40dmed.jpg[/img]
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 10 z 3712 << < 7 8 9 10 11 12 13 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 9
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 66
Nieaktywowany Użytkownik: 66
Najnowszy Użytkownik: TomasS
Witaj na Ptasiej Wyspie !


Twój adres IP to:

Kontakt
Poczta
Księga gości
Księga gości
Dzisiaj jest
Godzina
''''''''''''''''''''
Stats
......................................
eXTReMe Tracker
Tłumacz

Translator:

Tłumaczenie strony FranceTłumaczenie strony GermanyTłumaczenie strony English

Tłumaczenie strony RomaniaTłumaczenie strony HungaryTłumaczenie strony Russia